„Батько” інтернету: Мережу треба децентралізувати

Тім Бернерс-Лі, винахідник Всесвітньої павутини, пропонує сьогодні оновити її, знизивши можливості для контролю і шпигування, і зробивши доступ до неї легшим і дешевшим

Бернерс-Лі підкреслює: “Потенціал Мережі мене надихає і в той же час турбує, тому що він опинився під загрозою зловживань з боку урядів, компаній, злочинних співтовариств”, – пише Инопресса з посиланням на La Repubblica.

Найбільшу загрозу вчений бачить в програмах масового спостереження з боку агентств, які здійснюють електронне шпигунство в США і Великобританії, про що свідчать викриття Едварда Сноудена, передає видання. Застосування цих програм може призвести до “загальної втрати довіри і балканізації Мережі”.

Бернерс-Лі говорить про повторну децентралізації Мережі: “Ми повинні зберігати пильність перед обличчям надмірної концентрації”.

Також необхідно підтримувати web відкритим для всіх: будь-яка платформа повинна бути вільна у використанні того програмного забезпечення, яке вона хоче встановити. Необхідно рухатися в напрямку все більш широкого доступу: понад 60% населення планети поки відрізані від інтернету. Ціни продовжують залишатися непереборним бар’єром для багатьох.

“Нарешті, слід вести боротьбу за захист права на приватне життя і свободу самовираження: від боротьби з цензурою до викриття шпигунських програм і прийняття законів, що перешкоджають необмеженості масового стеження”, – підсумовує вчений.

Тім Бернерс-Лі, британський вчений, який в 1989 році розробив для Cern, Європейського центру ядерних досліджень, проект World Wide Web. Проект передбачав публікацію гіпертекстових документів, пов’язаних між собою гіперпосиланнями, що полегшило б пошук і консолідацію інформації. Були винайдені ідентифікатори URI (і, як окремий випадок, URL), протокол HTTP і HTML. Ці технології лягли в основу сучасної Всесвітньої павутини.Image

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s